Fond knjiga na slovačkom jeziku u Kovačici i Padini bogatiji za nove naslove

Fond knjiga na slovačkom jeziku u Kovačici i Padini bogatiji za nove naslove! Ove knjige je Opštinskoj biblioteci Kovačica poklonio prof. dr Dušan Šimko iz Bazela.
Zahvaljujemo se Filozofskom fakultetu u Novom Sadu i Mirjani Vladisavljev, čijim posredovanjem su ove knjige stigle do naše biblioteke.
IMAG2348
Dušan Šimko je slovački pisac i publicista. Rođen je 1945. godine u Košicama. Godine 1968. emigrirao je u Švajcarsku koja mu je dala politički azil. Studije je završio u Bazelu i danas radi kao docent na Geografskom institutu u Bazelu. Predavao je na univerzitetima u Tokiju, Kjotu, Pragu, Bratislavi… Njegova želja je bila da pokloni knjige bibliotekama i institucijama u našoj zemlji koje se bave izučavanjem i negovanjem slovačkog jezika, književnosti i kulture, pa su tako pored Opštinske biblioteke Kovačica veliki broj knjiga dobile i Biblioteka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu i Biblioteka Matice srpske.

IMAG2345 IMAG2346