Zima s knjigom 2018 u Kovačici

IMG_0107

U Opštinskoj biblioteci Kovačica je u petak, 23. februara 2018. godine, održana jedanaesta po redu „Zima s knjigom“. Kao i svake godine, tako je i ove, ovaj poduhvat zainteresovao građane Kovačice te je biblioteka bila ispunjena do poslednjeg mesta. Na početku književne večeri sve prisutne pozdravio je direktor Opštinske biblioteke Kovačica mr Slobodan Stevanovski a ceo program i razgovor sa piscima vodila je profesorka dr Zuzana Čižik.

20180223_182738

Jedan od ciljeva Zime s knjigom jeste prezentacija najnovijih izdanja Slovačkog izdavačkog centra, te je o izdavačkoj delatnosti ovog centra govorio direktor SVC Vladimir Valentik. O svom književnom stvaralaštvu pričali su Maria Kotvašova Jonašova, Miroslav Demak, Jeremija Lazarević i Martin Prebudila. Zahvaljujemo se svima koji su svojim prisustvom uveličali ovogodišnju „Zimu s knjigom“ u Opštinskoj biblioteci Kovačica a posebna zahvalnost ide učenicima Osnovne škole „Mlada pokolenja“ iz Kovačice i njihovim nastavnicama koji su književno veče obogatili čitanjem svojih radova, kao i odlomaka iz knjiga gostujućih autora.