Održana promocija „Digitalne Kovačice“

750_7390

Ono što smo obećali početkom godine, to smo i uradili. Dakle, u sklopu proslave Kovačičkog oktobra, svetlost dana je ugledalo DVD izdanje „Digitalna Kovačica“ na kojem se nalaze digitalizovane stare fotografije, knjige kao i dragoceni istorijski izvori za istoriju Kovačice a do sada nepoznati široj javnosti. Promocija ovog digitalizovanog materijala održana je 27. oktobra 2017. godine u Opštinskoj biblioteci Kovačica. Celokupni projekat realizovan je u saradnji Udruženja građana „Mihajlo Pupin Idvorski“ sa Opštinskom bibliotekom Kovačica. Hvala svima koji su podržali ovaj projekat, svima koji su ustupili materijal za digitalizovanje, kao i svima koji su prisustvovali promociji. Naravno, sa digitalizacijom se tu ne zaustavljamo, već projekat nastavljamo i u narednom periodu. Ovom prilikom pozivamo sve ljude dobre volje a koji poseduju materijal za digitalizaciju, da postanu naši saradnici i da zajedno radimo na čuvanju istorije i kulturne baštine naše sredine.